Za klášterní
zahradou

„Břevnov jsem znal od svého nejranějšího mládí. Chodívali jsme tudy od Pohořelce ke klášteru a pak vzhůru Zeyerovou alejí do Hvězdy. Na fialky a konvalinky,“ napsal břevnovský patriot Jaroslav Seifert.

Komorní projekt Na Petřinách 7 je situován poblíž básníkových oblíbených míst, ve stejnojmenné ulici, jež tvoří hranici mezi Petřinami a Břevnovem, kam budova administrativně náleží. Břevnov, který v roce 1907 František Josef I. povýšil na město, je jednou z nejoblíbenějších pražských čtvrtí. Vděčí za to množství zeleně a sportovišť, místy téměř vesnické, jindy zase honosné atmosféře a ojedinělým pamětihodnostem včetně benediktinského kláštera. Klášterní zahrada je pro rezidenty domu Na Petřinách 7 ideálním cílem procházek, stejně jako nedaleká obora Hvězda, nebo noblesní vilová čtvrť Ořechovka.

V blízkém okolí je k dispozici široké spektrum služeb včetně mateřské i základní školy. Obchody se koncentrují především kolem stanice metra Petřiny, která je vzdálená asi 10 minut chůze nebo jednu zastávku tramvají. Právě metro představuje nejrychlejší spojení do centra, cesta na Můstek zabere 13 minut. Autem lze snadno dojet ke Strahovskému tunelu, po Evropské třídě zase na Pražský okruh. Jízda na letiště trvá čtvrt hodiny.